Arhitekte Ilona Vaivade

BĒRNU SLIMNĪCAS PSIHIATRIJAS NODAĻAS ŪDENS DZIEDNIECĪBAS TELPU RENOVĀCIJA_2010

BKUS Bērnu slimnīcā Gaiļezerā esošā Bērnu psihiatrijas klīnika ir vienīgā Latvijā, kurā vidēji gadā ārstējas 1000 pacientu. Šeit atrodas arī vienīgā bērnu neirorehabilitācijas nodaļa. Ūdensdziedniecības bloks Bērnu slimnīcā Gaiļezerā ir vienīgā vieta valstī, kur saņemt pilnvērtīgu terapiju un rehabilitāciju gan psihiatrijas, gan jaundzimušo un citu nodaļu pacienti, kuru ārstēšanā svarīgu vietu ieņem nemedikamentozā terapija – ūdens procedūras. Telpu un ierīču nolietojuma dēļ vairākas terapiju procedūras tika pārtrauktas, tādēļ tika uzsākta akcija “Dzīvibas ūdens” un veikta ūdensdziedniecības telpu renovācija, pateicoties sabiedrības un vairāku uzņēmumu atbalstam.

Kad arhitekte Ilona Vaivade iepazīstināja ar skicēm, kā telpām būtu jāizskatās, pārņēma aizkustinājums – cik skaisti tomēr var pārveidot telpas, un radās apņēmība, ka tas ir iespējams.

Ūdensdziedniecības bloks Bērnu slimnīcā Gaiļezerā darbojās kopš 1993.gada. Ņemot vērā gan līdzekļu trūkumu, gan ekspluatācijas intensitāti, 2005.gadā tika pārtraukta hidroterapija, jo Šarko dušas konsoles tālāka ekspluatācija kļuva bīstama personālam un apmeklētājiem, savukārt ārstnieciskās peldes tika pārtrauktas 2009.gadā bojātas ventilācijas sistēmas un tehnisko ierīču nolietojuma dēļ.

Bērnu psihiatrijas klīnikā ārstējas līdz 1000 pacientu gadā, neiroloģijas nodaļā vidēji no 900 līdz 1000 pacientu gadā. Šo bērnu ārstēšanā svarīgu vietu ieņem terapija bez medikamentiem. Slimnīcā nepieciešams attīstīt hidroterapiju gan bērnu psihiatrijas, gan bērnu neiroloģijas jomā, jo ūdens procedūrām atkarībā no programmas piemīt gan stimulējoša, gan atslābinoša, relaksējoša un tonizējoša iedarbība uz centrālo un veģetatīvo nervu sistēmu. Ievērojot pacientu slimību profilu, slimnīcā hidroterapija ieņem nozīmīgu vietu ārstēšanā.

 

“Ūdens terapijas procedūras Bērnu slimnīcā Gaiļezerā ir ļoti būtiska ārstniecības procesa sastāvdaļa – pamatā bērniņiem ar nervu sistēmas un garīgās veselības traucējumiem,” stāsta slimnīcas virsārste Evija Palčeja. Diemžēl pašlaik šīs telpas nav izmantojamas. Tā kā Bērnu slimnīca Gaiļezerā arvien vairāk attīsta pacientu ambulatoru ārstēšanu un aprūpi, hidroterapijas kabinetu būtu iespējams izmantot ne tikai stacionāriem pacientiem.

“Esmu ļoti pateicīga visiem, kuri iesaistījās labdarības akcijā un palīdzēja īstenoties šim sen gaidītajam sapnim par jaunajām Ūdensdziedniecības telpām! Mazajiem pacientiem tas ir milzīgs ieguvums, jo turpmāk ārstniecības process varēs noritēt daudz efektīvāk. Projekta plānošanas un realizācijas gaitā ir ļoti piedomāts pie tā, lai bērniem šīs telpas būtu ne tikai lietderīgas no ārstniecības viedokļa, bet arī patīkamas un piemērotas. Ļoti ceram, ka šīs būs procedūras, uz kurām bērni ies ar prieku!” stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

2011.gadā veikti Ūdensdziedniecības telpu renovācijas darbi un 2012.gada 13.februārī tiek atklātas renovētās, modernās Ūdensdziedniecības telpas.

Copyright © 2021 ILONA VAIVADE All Rights Reserved.