Arhitekte Ilona Vaivade

UZSĀKTA ZAUBES BAZNĪCAS TORŅA REKONSTRUKCIJA

2015.gada 18.marts ir nozīmīga diena Dievnama vēsturē – vēsturiskās smailes atgriešana 100 gadīgajam tornim! Zaubes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa rekonstrukcija draudzes iecerēs bija jau sen. Draudzes mācītājs Edvīns Rumjancevs, kurš līdzās ar daudziem citiem draudzes locekļiem un zaubēniešiem noraudzījās, kā tehnika paceļ pirmās konstrukcijas, “Druvai” norādīja, ka šī diena ir īpaša, jo dievnams tiek pie renovēta torņa.

Neļausim pazust unikālai arhitektūras liecībai. Ieraksti savu vārdu vēsturē, palīdzot ar līdzekļu piešķiršanu baznīcas torņa remontam un atjaunošanai.


“Baznīcas Latvijā netiek bieži renovētas, kur nu vēl mainīts baznīcas tornis. Turklāt vēl šādai nelielai baznīcai. Zaubēniešiem šis visnotaļ ir gadsimta notikums,” bilda mācītājs un pauda neizmērojamu gandarījumu, ka kaut kam tādam ir bijis lemts piepildīties.

Draudzes loceklis Ojārs Bīriņš, kurš arī pauda gandarījumu šajā baznīcai nozīmīgajā dienā, atzina, ka tiek veikts liels un nozīmīgs darbs. “Šodien baznīcai tiek uzliktas jaunās torņa konstrukcijas. Pēc tam tās vēl tiks apšūtas, beigās tiks uzstādīts arī krusts, kurš jau ir pasūtīts. Jābilst, ka jaunā torņa smaile būs krietni garāka nekā iepriekšējā. Tāda, kāda tā bijusi šai baznīcai vēsturiski, kas arī, man šķiet, ir svarīgi, lai šo dievnamu uzturētu tādu, kāds tas bija pirmsākumos.”

O.Bīriņš cer, ka līdz aprīļa vidum šos darbus būs iespējams pabeigt un saka vislielāko paldies arhitektei Ilonai Vaivodei, kura savu ieguldījumu kopējā darbā veica bez atlīdzības.

Draudzes padomes priekšsēdētāja Sintija Bīriņa – Zeņķe stāsta, ka baznīcas torņa renovācijas darbi iespējami, pateicoties ziedojumiem. Viņa gan uzsver, ka ne visa nepieciešamā summa ir savākta, un bilst, ka jebkurš ziedojums noderēs šī mērķa realizācijai.

“Kā jau esmu minējusi iepriekš, zaubēnieši un draudzes locekļi lepojas ar savu dievnamu, ar to, kāds tas pirms nedaudz vairāk nekā 100 gadiem ticis uzbūvēts. Nenoliedzami, baznīca, kā jebkura ēka, ir pārcietusi dažādus laikus un attieksmi pret sevi. Līdz šim ar ziedotāju, kā arī ar Zviedrijas māsu draudzes palīdzību bija izdevies baznīcai nomainīt kārniņu jumtu, veikt sienu remontu gan iekšpusē, gan ārpusē,” bilda draudzes padomes priekšsēdētāja un norādīja, ka torņa renovācija bija nākamais būtiskais solis dievnama uzturēšanā.

Līdzekļus remontam lūdzam ziedot:
Saņēmējs: Zaubes LD,
Konts: : LV98 PARX 0015 3085 1000 2
BIC: PARXLV22.
Papildus infomācija ir atrodama Zaubes ev.lut. draudzes mājaslapā www.zaubesbaznica.lv.

 

Copyright © 2021 ILONA VAIVADE All Rights Reserved.